Menüü

Lühike ja konkreetne vastus pealkirjas esitatud küsimusele oleks “Jah, loomulikult!”
Aga kui sul on natuke aega edasi lugeda, selgitan seda meeleldi lähemalt, miks ma seda arvan. Sest eks muidu jääks see väide nagu natuke õõnsaks ka või nii.

Nagu paljud teised, alustasin ka mina veebigruppide juhendamist 2020. aastal pandeemia tõttu. Tänaseks on aga veebigruppidest saanud Biblionaudi kursuste loomulik osa. Sest ilmnes, et “üle interneti” kirjutamisel on omad plussid täiesti olemas ja eks mind ole jätkama innustanud ka osalejate tagasiside ja huviliste hulk.

Muu hulgas on aeg näidanud, et veebikursus on hea ligipääsetav formaat suveajal, mil inimesed tavapärasest liikuvamad, aga teisalt ka altimad loovtegevusteks aega võtma. Suvistes gruppides on osaletud nüüdseks nii rattamatkalt, puhkusereisilt, tantsulaagrist, bussipeatusest ja mujalt – suvilatest rääkimata. Lisaks on veebigruppide suur pluss see, et see toob kokku osalejaid maailma eri nurkadest. Kursustel on praeguseks osalenud eestlasi Belgiast, Saksamaalt, Inglismaalt ja Šveitsist ja loomulikult loodan, et ühel päeval on see kaart mõnusalt kirju. Aga ka see, et koos saavad kirjutada Tartu, Tallinna, Hiiumaa, Peipsiveere ja Ida-Virumaa inimesed, on samavõrd suur asi.

Kõige sagedamini ongi minult küsitud, kas veebigrupis on päris sama tunne kui PÄRIS grupis. Pean tunnistama, et olin ka ise selle üle alguses üllatunud, aga tõesti – on küll. Kohe täitsa päris. Mõned asjad on veebigrupis loomulikult teistmoodi, aga see teistmoodi ehk võibki sulle paremini sobida. Ja et see jutt ei jääks nüüd ühekülgseks, on siin ka mõnede eelmistel veebikursustel osalejate kogemuslood.

“Ma alustasin kirjutamiskursust raamatupoes Puänt ja see tundus maailma parim koht kirjutamiseks. Kahtlesin sügavalt, kas arvuti taga üldse mingit elamust tekib. Soov kirjutada oli suurem kui hirm ja ühinesin aasta hiljem veebikursusega. Uskumatult tore oli. Mind üllatas, kui ruttu tekkis soe, avatud ja toetav õhkkond, kui mõnus oli kodus olla, kui hea oli ülesannete ajaks ekraan-mikrofon sulgeda ja omaette kirjutada. Vahet ei olnud, kas ühises ruumis või virtuaalkeskkonnas, huvitavad inimesed ja nende kirjutatud eripalgelised tekstid inspireerisid ja tekitasid tänutunde.”
– Terje 

“Biblionaudi veebikursus on väga sobiv inimestele, kel napib aega kohaletulekuks vōi on soov osaleda mistahes paigast maailmas. Grupp on Zoomi vahendusel täiesti “kohal” sisulises mõttes ja suhtlus on igati ladus. Introvertidele isegi mõnusam, sest osaled oma kodusest keskkonnast. Kindlasti tekib ka grupitunne. Minu jaoks oli veebikoolitus iganädalane oodatud sündmus ja inspireeris alati ka iseseisvaid ülesandeid täitma. Üllatas see, kuivõrd ladusalt kõik toimis.
— Margus

“… olin algul ikka väga kahtlev, kas see veebikursus minu „õrna“ Sisemist Kirjutajat rahuldab. Aga sain juba esimesel kohtumisel aru, KUI MÕNUSAS kohas ma seda ülitoredat kursust kogeda saan- omaenda pesas! Võtsin vahel ekraanitagusteks kirjutamisülesanneteks tee ja mingi mõnusa ampsu ka ligi ning kogu protsess oli väga nauditav- seltskond vahva (ja natuke kaugemal, mis mulle kenasti sobis), juhendaja inspireeriv ja mina turvalises kohas. Lihtsalt parim kogemus.”
– Liina, kahekordne “Sõnade salaelu” kursuse külastaja

Biblionaudi järgmine veebikursus on “Perekonnaportreed”, mis alustab esmaspäeval, 14. novembril.
Anna oma osalemissoovist teada juba nüüd! Ikka aadressile berit@biblionaut.ee

📷 Illustreeriv foto on tehtud 2020. aasta kevadel, kui me vaikselt hakkasime evolutsioonilisse kurvi sisenema ja ma alustasin oma esimest veebiülekannetega kirjutamisgruppi Puändi raamatupoes ja tänavatel kõndisid valdavalt linnud, sest lõpuks ometi oli neil ruumi jalgu sirutada. Foto autor on Elisa-Johanna Liiv

© 2024 Berit Kaschan. Kõik õigused kaitstud