Menüü

Mina olen Berit, biblioterapeut ja luuletaja.
Nagu sina, olen ka mina lugudest tehtud.
Üks neist on siin.

Kirjandus – nii lugeja kui kirjutajana – on minu jaoks juba aastakümneid elu loomulik osa. Sest kirjandus ei ole pelgalt raamatud riiulis, kirjandus on põhjatu aines inimkogemuse mõistmiseks. Ja mõistetud olemiseks. Ning seda jätkub tõesti meist igaühele.

Biblioterapeudina kasutan oma põhjalikke teadmisi inimpsüühika toimimisest ja kirjandusest, et toetada sind  oluliste eluliste lahenduste poole liikumisel ja iseenda tundmaõppimisel. Nii kirjutamiskursustel kui individuaalsetel konsultatsioonidel. Loovkirjutamise kui teraapilise sekkumise puhul olen alati pidanud väga oluliseks ka inimese enda kaasatust – kohtumisel sa juba ise aktiivselt liigud lahenduste suunas. Sinus tärkab jõud ja uudishimu.

Selleks, et biblioteraapia sulle sobiks, ei pea sa olema varem sahtlisse ega mujale kirjutanud ega ilukirjandust lugenud. Kui kirjaoskus on olemas, on peamine eeldus täidetud. Omad lood on sul igal juhul olemas. Sellised, mida ehk tahaks südamelt ära saada ja sellised, mida oma südamesse kinnistada. Mina saan aidata sul näha nende taga hoiakuid, võimalusi ja valikuid. Valida sulle teejuhtideks tunnetuslikult täpseid tekste teistelt autoritelt ja harjutusi, mis kõlavad kokku just sinu hetkeolukorraga. Tuvastada takistusi ja toetada sind nende eemaldamisel ja ületamisel. Ikka suurema hea nimel.

Lisaks kirjutamisharjutustele ja ilukirjanduslikele tekstidele kasutan oma töös ka metafoorikaarte, kujutlusharjutusi ja teisi loovteraapilisi sekkumisi. Sobiva lähenemise valin inimesest ja elulisest küsimusest lähtuvalt.

 

Olen läbinud ka pereteraapia baasõppe ja täiendanud end traumatöö valdkonnas. Kumbki nendest faktidest ei tee minust vastava valdkonna spetsialisti, aga on andnud mulle vahedad tööriistad, et vaadelda inimest ka peresüsteemi kontekstis ja tuvastada traumeerituse märke ning anda vajadusel edasisi suuniseid. Ka siis, kui selleks on mõne teise spetsialisti kaasamine.

Teen rõõmuga ka laiemat biblioteraapia-alast teavitustööd – viin läbi tutvustavaid töötube ja annan loenguid. Seletan lahti, kuidas lugemine ja (käsitsi)kirjutamine saavad aidata meil ka igapäevaelus oma meeleolu ja vaimset tervist toetada. Esinemistel on mul alati kaasas ka praktilised tujutõstvad kirjutamisharjutused, mis on jõukohased igaühele.

Võta minuga julgesti ühendust aadressil berit@biblionaut.ee ja mõtleme koos edasi.

 

Fotod: Eva Bronzini

© 2024 Berit Kaschan. Kõik õigused kaitstud