Menüü

Ma abiellusin sinuga
loendamatutel valedel põhjustel
olles võlutud sinu
ohtlikust perekonnaloost,
su süütutest musklitest, mis pungitasid
nagu salarelvad
särgi all,
su naiivsetest lipsudest,
maalitud päikeseloojangu toonides.

Samuti olin ma lummatud
sinu oletustest
minu kohta: minu rahulikkus –
peegel, mis lihtsalt ootas purustamist,
mu edevad etteasted nugadega
köögis.

Kuidas me küll teineteises eksisime.
Ja kui õnnelikud me oleme olnud.

– Linda Pastan

 

🌳
Me kõik oleme osalised mõnes perekonnaloos, sest me kõik kuulume perekonda. Oleme saanud elu inimestelt, kes ühel ajahetkel teineteist valisid. Paljud meist on andnud ka ise elu edasi. Olgu meie pereliikmed meist kaugel või meie lähedal, olgu läbisaamine nendega hea või heitlik – me ikkagi oleme seotud. Seetõttu on ka perekonnalood ajatu žanr – nii romaanikirjanduses kui isiklikes jutustustes. Sest kõneledes ja kirjutades me kinnistame oma elukogemust, kinnitame üle mälestusi ja vaatame neid uues valguses. Ning pinge eelkäijatele lojaalseks jäämise ja oma raja loomise vahel sünnitab jätkuvalt suuri lugusid. Ja ka uusi lahendusi.

🖋🤍
Mõnikord on väga värskendav kogeda, et meie lähedased on ka ainult inimesed – nagu me ise. Kirjutamine saab ka selles osas suureks toeks olla, teha nähtamatu nähtavaks. Lisaks on ka uurimused näidanud ilmselget – et perekonnalugude jutustamine ja jagamine toetab tugevasti inimese identiteediloomet ja aitab aru saada, kes me selles maailmas oleme, ja mida soovime.

🧡🕰
Kanname edasi oma perekonna ja suguvõsa väärtusi – teadlikult ja teadvustamatult. Oluline on teada, et saame alati valida, mida kaasa võtta – ja mida soovi korral austusega tagastada. Kirjutamise kaudu saame tuua lähemale seda, mis tundub kauge, võimestada seda, mille kasvamist soovime ja vähendada selle tähtsust, mis võiks ehk nüüd juba minevikku jääda. Ning loomulikult tutvuda tuttavate ja kallite inimestega uues valguses.

👶🐯
“Perekonnaportreed” on vägev kursus, mis kutsub elujanuseid inimesi. Kursusel vaatame kirjutusvahend kindlalt käes nii seljataha, enda kõrvale kui ka ette. Mida ja keda me seal näeme? Kuidas me soovime, et asjad oleksid? Kirjutame tõsiselt ja mänguliselt, arutleme rahulikult ja lustlikult ja aeg-ajalt ka fantaseerime pööraselt. Kursus annab võimaluse areneda kirjutajana, saada oma taustsüsteemist uutmoodi aru ja leida perepildilt üles iseennast. 👀

Kursus alustab 27.09 ja kohtub kaheksal kolmapäeval kell 18-20 Tallinna kesklinnas. Praegu on meie väikses grupis veel mõned kohad saadaval. Eelnev loovkirjutamise kogemus ei ole oluline. Konfidentsiaalsus on.

Tule meiega ja anna oma soovist teada berit@biblionaut.ee.
Veelgi lähemalt saab Perekonnaportreede kursuse kohta lugeda siit.

© 2024 Berit Kaschan. Kõik õigused kaitstud