Menüü

Mulle meeldib mõelda, et kirjandusterapeudi töö on viia inimesed kokku lugudega, mida nad just sel eluhetkel kõige rohkem vajavad. Aidata neid lugusid samm-sammult avastada, üles tähendada ja omaks võtta. 

Ülikoolis kirjandust õppides hakkas mind üha enam huvitama lugude jutustamise eesmärk. Aastatuhanded muinasjutte, romaanikirjandust ja luulet. Sellel peab olema mingi suurem (evolutsiooniline!) põhjus, miks me sellest harjumusest ei loobu. 21. sajandi psühholoogia mõistab seda vajadust samuti: inimestena mõtestame oma elu läbi lugude ja korrastame oma kogemusi keele kaudu. Selle kõige tõttu valisin ka magistriõpingute ajal oma uurimisteemaks müütide ja lugude jutustamise mõju inimese psüühikale. 

Kirjandusteraapia õpinguid International Federation for Biblio/Poetry Therapy juures alustasin 2018. aastal prof. Geri Chavise juhendamisel. Olen ka rahvusvahelise kirjandusterapeute ühendava organisatsiooni National Association for Poetry Therapy  liige ja esindaja Eestis.

Olen nüüdseks täiesti veendunud, et kirjutamine ja lugemine on lihtsad ja tõhusad abivahendid nii oma loomingulisuse ja elurõõmu kasvatamisel kui ka sisemise tasakaalu eest hoolitsemisel, kriiside leevendamisel ja unistuste elluviimisel.

Kui soovid selles samuti veenduda, võta julgesti ühendust.

 

 

 

Foto: Triinu Kööba

 

© 2020 Berit Kaschan. Kõik õigused kaitstud