Menüü

Mulle meeldib mõelda, et kirjandusterapeudi töö on viia inimesed kokku lugudega, mida nad just sel eluhetkel kõige rohkem vajavad. Aidata neid lugusid avastada, omaks võtta ja seal, kus tarvis, uueks luua. 

Kirjandusteadust õppides hakkas mind üha enam huvitama lugude jutustamise eesmärk. Aastatuhanded muinasjutte, romaanikirjandust ja luulet. Sellel peab olema mingi suurem (evolutsiooniline!) põhjus, miks me sellest harjumusest ei loobu. 21. sajandi psühholoogia mõistab seda vajadust samuti: inimestena mõtestame oma elu läbi lugude ja korrastame oma kogemusi keele kaudu. Ja lisaks, meie aju usub kõiki lugusid, mida endale jutustame. Seetõttu tuleks neid hoolikalt valida. 

Kirjandusteraapiat asusin õppima 2017. aastal International Federation for Biblio/Poetry Therapy juures. Magistrikraadi kirjandusteaduses sain 2013. aastal, uurides müütide ja lugude jutustamise mõju inimese psüühikale. Psühholoogiaalase enesetäiendamisega olen tegelenud pidevalt alates 2010. aastast ning saanud ka ettevalmistuse inimestega töötamiseks abistaval elualal. 

Olen nüüdseks täiesti veendunud, et kirjutamine ja lugemine on lihtsad ja tõhusad abivahendid nii oma loomingulisuse ja elurõõmu kasvatamisel kui ka sisemise tasakaalu eest hoolitsemisel, murede leevendamisel ja unistuste elluviimisel.

Kui soovid selles samuti veenduda, võta julgesti ühendust.

 

 

 

Foto: Külli Mägi

 

© 2020 Berit Kaschan. Kõik õigused kaitstud