Biblionaut kasvatab elurõõmu, avardab loovust ja toetab sinu vaimset tervist kirjutamise ja lugemise kaudu.

Menüü

Üks paljudest lahedatest asjadest vanemaks saamise juures on see, et ühel hetkel avastad, et sinu elus on olemas sellised lugupeetud inimesed nagu vanad sõbrad. Inimesed, kes tulid kunagi sinu ellu selleks, et jääda — ilmselgelt. Ja isegi kui vahepeal on tulnud ette suhtluspause, on vanade sõpradega kohtudes tunne alati õige. Ei ole mingit kohmetust ega kohanemist, teate alati täpselt, mida öelda ja teha.

 Ühtlasi olen saanud aru, et vanad sõbrad hoiavad inimest värskena (kui nad on ikka tõelised sõbrad, mitte mingid “mina-tunnen-sind-kõige-paremini-sa-oled-alati-selles-saamatu-olnud” tüüpi piiratud mõtlemisega vanad tuttavad, kes on mingi põhjusel ikka veel su elus alles). Tõeline vana sõber toob sinus välja ka eelnevate eluperioodide parima, aitab sul kontakti hoida oma eheduse ja elurõõmuga. Ja kui ka täiskasvanuna naerda koos mingit neljandas klassis tehtud nalja nagu oleks see juhtunud eile või kui kohvikus kõlava retroloo taustal teie mõlemi silmad särama löövad, siis on asi õige, ma ütlen.

 Ja nüüd lõpuks kirjutamisharjutus ka.

 Täna võikski siis kirjutades mõelda oma sõpradele — just sellistele, keda oled tundnud juba pikka aega. Kirjuta soojenduseks mõned nimed välja, vali nende inimeste hulgast siis alustuseks üks inimene ja mõtle tema peale. Proovi iseloomustada teie sõprust kõigepealt kolme lausega. Ja seejärel kolme sõnaga.

Kuidas oli?

Seda läbinisti positiivse mõjuga harjutust võib muidugi teha ka kõigi teiste kallite inimestega. Ja nii tihti, kui vähegi soovi on. Mõnel päeval võid võimalusel võtta rohkem aega ja kirjutada välja ka mõne loo, mis selle sõpruse või suhtega seoses meenub. Niimoodi kasvab ajapikku sinu enda silme all nende inimeste nimekiri ja lugude hulk, mis on sind kujundanud.

Sinu oma käega kirjutatud tunnistus, et oled alati olnud hoitud.

© 2024 Berit Kaschan. Kõik õigused kaitstud